Академия за Магически Същества Старлин!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Академия за Магически Същества Старлин!

Това е академията за маг.същества!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Кабинетът по Отвари

Go down 
+7
*~*SaNi*~*
cvety_salvatore
Vassy Salvator
Вен Гартен
Сами
Алекс Редбърд
Съни Уенчестър
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
cvety_salvatore

cvety_salvatore


Брой мнения : 219
Join date : 01.08.2011
Age : 26

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:33

my_world_ написа:
cvety_salvatore написа:
Отварата е известна още като течна магия.С отварата можем да постигнем много неща като да лекуваме, да караме да се влюбват в нас, да се състаряваме и дори да убиваме.отварите са както и полезни така и вредни тъй като трябва да спазваме рецептите точно защото и най-малката грешка води до ужасни последици!Трябва да внимаваме! отварата се прави от билки които може да намерим в магазини Smile
има три вида отвари това са:
положителни използват се за добро
неутрални и за добро и за зло
отрицателни-за зло

6 -
6 или 5? зашото написахте ,че чакате и другите отвари
Върнете се в началото Go down
Сами

Сами


Брой мнения : 979
Join date : 02.08.2011
Age : 31

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:33

trai_trai10 написа:
Любовен Елексир-неотрален
Лечебен Елексир-положителна
Състаряваща Отвара-отрицателна
Димна Отвара-неотрална
Смъртоностна Отвара-отрицателна Very Happy

5 да видя и урока и ще ти кажа
Върнете се в началото Go down
Натали Фейс

Натали Фейс


Брой мнения : 240
Join date : 01.08.2011

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:33

Аз колко имам госпожице Саманта???
Върнете се в началото Go down
Сами

Сами


Брой мнения : 979
Join date : 02.08.2011
Age : 31

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:34

trai_trai10 написа:
отварата е вид течна магия.С отварата може да убием някой демон или да излекуваме някои или да превърнем себе си в нещо. когато правим отвара трябва мног да внимаваме защото и една грешка може да доведе докатастрофални поседици. Класифициране на отвари:Положителни-Използват се за добро
Неутрални-използват се и за добро и за зло Отрицателни-Използват се само за зло

Very Happy

5
Върнете се в началото Go down
*~*SaNi*~*

*~*SaNi*~*


Брой мнения : 53
Join date : 01.08.2011
Age : 26
Местожителство : ~*~Starlin~*~

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:34

2.Отварите се класифицират в три вида :
-Положителни
-Отрицателни
-Неотрални

домашно:

Лечебен Елексир-положителна

Състаряваща Отвара-отрицателна

Димна Отвара-неотрална

Смъртоностна Отвара-отрицателна
Върнете се в началото Go down
*~*SaNi*~*

*~*SaNi*~*


Брой мнения : 53
Join date : 01.08.2011
Age : 26
Местожителство : ~*~Starlin~*~

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:35

1.Отварата е вид магия в течно състояние.Отварата може да лекува,мове да убие някой демон,може да превърне нещо.Трябва да знаем че тя може да навреди на някой.Когато правим отвара трябва да внимаваме много,зщото и една малка грешка може да донесе много лоши последици.
Върнете се в началото Go down
trai_trai10

trai_trai10


Брой мнения : 27
Join date : 03.08.2011
Age : 27
Местожителство : belene

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:35

отварата е вид течна магия.С отварата може да убием някой демон или да излекуваме някои или да превърнем себе си в нещо. когато правим отвара трябва мног да внимаваме защото и една грешка може да доведе докатастрофални поседици. Класифициране на отвари:Положителни-Използват се за добро
Неутрални-използват се и за добро и за зло Отрицателни-Използват се само за зло

Върнете се в началото Go down
Сами

Сами


Брой мнения : 979
Join date : 02.08.2011
Age : 31

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:36

cvety_salvatore написа:
my_world_ написа:
cvety_salvatore написа:
Отварата е известна още като течна магия.С отварата можем да постигнем много неща като да лекуваме, да караме да се влюбват в нас, да се състаряваме и дори да убиваме.отварите са както и полезни така и вредни тъй като трябва да спазваме рецептите точно защото и най-малката грешка води до ужасни последици!Трябва да внимаваме! отварата се прави от билки които може да намерим в магазини Smile
има три вида отвари това са:
положителни използват се за добро
неутрални и за добро и за зло
отрицателни-за зло

6 -
6 или 5? зашото написахте ,че чакате и другите отвари

6
Върнете се в началото Go down
cvety_salvatore

cvety_salvatore


Брой мнения : 219
Join date : 01.08.2011
Age : 26

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:36

nati_nati написа:
Аз колко имам госпожице Саманта???
съжелявам г-жо но състаряващата отвара е неутрална поради следните причини
а) може да се използва за добро
б) може да се използва за зло
Например кралицата от снежанка се превръща встара баба ,за да я убие -зло
,но ако нпример някой от тайните служби (магически) се превърне в възрастна жена то тогава целта ще е за добро Smile ами според мен е така мисля ,че е правилно
Върнете се в началото Go down
*~*SaNi*~*

*~*SaNi*~*


Брой мнения : 53
Join date : 01.08.2011
Age : 26
Местожителство : ~*~Starlin~*~

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:36

колко имам
Върнете се в началото Go down
Сами

Сами


Брой мнения : 979
Join date : 02.08.2011
Age : 31

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:37

Sandra_2000 написа:
2.Отварите се класифицират в три вида :
-Положителни
-Отрицателни
-Неотрални

домашно:

Лечебен Елексир-положителна

Състаряваща Отвара-отрицателна

Димна Отвара-неотрална

Смъртоностна Отвара-отрицателна

Тук са 4 не 5
Върнете се в началото Go down
Сами

Сами


Брой мнения : 979
Join date : 02.08.2011
Age : 31

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:38

cvety_salvatore написа:
nati_nati написа:
Аз колко имам госпожице Саманта???
съжелявам г-жо но състаряващата отвара е неутрална поради следните причини
а) може да се използва за добро
б) може да се използва за зло
Например кралицата от снежанка се превръща встара баба ,за да я убие -зло
,но ако нпример някой от тайните служби (магически) се превърне в възрастна жена то тогава целта ще е за добро Smile ами според мен е така мисля ,че е правилно


Да знам,чакам да видя дали ще кажеш да ме поправим имаш 6+
Върнете се в началото Go down
*~*SaNi*~*

*~*SaNi*~*


Брой мнения : 53
Join date : 01.08.2011
Age : 26
Местожителство : ~*~Starlin~*~

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:39

my_world_ написа:
Sandra_2000 написа:
2.Отварите се класифицират в три вида :
-Положителни
-Отрицателни
-Неотрални

домашно:

Лечебен Елексир-положителна

Състаряваща Отвара-отрицателна

Димна Отвара-неотрална

Смъртоностна Отвара-отрицателна

Тук са 4 не 5

Любовна отвара - неотрална
Върнете се в началото Go down
Сами

Сами


Брой мнения : 979
Join date : 02.08.2011
Age : 31

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:39

4+
Върнете се в началото Go down
cvety_salvatore

cvety_salvatore


Брой мнения : 219
Join date : 01.08.2011
Age : 26

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:40

ох..добре защото се обърках за момент ;д
Върнете се в началото Go down
Сами

Сами


Брой мнения : 979
Join date : 02.08.2011
Age : 31

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:42

ТАКА ВСИЧКИ ОЦЕНКИ СА В ДНЕВНИКА!
Върнете се в началото Go down
Сами

Сами


Брой мнения : 979
Join date : 02.08.2011
Age : 31

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:42

Марш от СТАЯТА ВЕДНАГА!
Върнете се в началото Go down
cvety_salvatore

cvety_salvatore


Брой мнения : 219
Join date : 01.08.2011
Age : 26

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyЧет Авг 04 2011, 18:43

ами г-жо в дневника трябва да ни кажете точки като точките са от 1 до 15 зависи от резултата например 1,2,3т. 2-ка 4,5,6 тройка 7,8,9четворка 10,11,12,-пет, 13,14,15 шест мисля ,че това е скалата
Върнете се в началото Go down
Даниела

Даниела


Брой мнения : 261
Join date : 01.08.2011

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyСря Дек 07 2011, 17:29

Някои от най-известните отвари

Амортенция
Любовните елексири са много на брой и на вид. Най-силният любовен елексир се нарича Амортенция. Най-важното обаче е, че никой любовен елексир не създава любов, а обсебване, привързване и страст. Амортенцията е известна като най-трудната за направа отвара и най-могъщата. В Хогуортс се изучава в шести курс. Има характерни седефени отблясъци и парата се вие на характерни спирали. На всеки отварата мирише по различен начин в зависимост от това какво човек обича много. Любовните елексири са по-силни ако бъдат държани повече време, но имат определен срок на годност.

Многоликовата отвара
Много мощна и трудна за направа отвара. Изучава се в шести курс, но Хърмаяни и нейните приятели Хари и Рон успяват да я направят още във втори курс. Отварата се контролира строго от министерството на магията. Отварата се прави един месец. Една доза от 1 чаена чаша стига за един час. Така всеки час трябва да се пие отварата иначе човекът ще върне обратно своето физическо състояние. Необходими съставки за направата са - крилца от златоочица, пача трева, речни водорасли, пиявици, стрит на прах рог от двурог и нарязана кожа на дървесна змия. Най-важната съставка в направата на тази мощна отвара е част от онзи, в който искаш да се преобразиш. Най-често се използва косъм защото най-лесно се взима и намира от "жертвата". И още нещо важно е, че изпилият я не променя умственото си състояние по никакъв начин, а само физическия си облик. Отварата има тъмно кафяв цвят като на кал.

Веритасерум
Отново много мощна отвара, изучава се в четвърти курс в Хогуортс. Името и идва от латински "verita" означава истина, а "serum" отново от латински означава отвара, напитка, течност. Това е най-силната отвара на истината. Само три капки сложени в чай примерно могат да накарат "жертвата" да изпее цялата истина, която знае по даден проблем, въпрос и други. Отварата е прозрачна, няма цвят. Строг контрол върху използването на тази отвара е осигурен от Министерството на магията. За да действа отварата след като бъде направена трябва да бъде оставена на пълен лунен цикъл. Без това отварата няма да има силата да кара жертвата да казва истината. Друго много важно нещо за серумите на истината е, че ако "жертвата" знае, че тя пие Веритасерум тя автоматично ще си изгради антидот. Това е магическа сила на даден магьосник, ако знае, той може да си изгради защита чрез силна концентрация и ако е добър оклумант може да не бъде накаран на сила да говори истината. Разбира се има и антидоти против тази отвара.

Отвара против циреи
Елементарна за направа отвара. Изучава се в първи курс в Хогуортс. От котела се издигат ужасно зелени димове.

Феликс Фелицис
Много сложна за приготвяне отвара. Изучава се във шести курс в Хогуортс. Отвара действа дванадесет часа, а се прави шест месеца. Нужно е от нея да се вземе точно две супени лъжици и денят става необикновен. Отварата дава късмет и успехи в начинанията на изпилия я. Наричаят я още "течен късмет". Не трябва да се взима при състезания, избори, изпити или пък други спортни събития. Отварата е на цвят като разтопено злато. Ужасно сложна за направа, ако се обърка нещо при направата това ще доведе до пълна катастрофа при този, който я е изпил. В големи количества в огранизма или пък ако се пие често може да доведе до лекомислие, безрасъдство и опасна свърх самоувереност. Отварата е токсична в големи количества за това трябва да се взима разумно и мноого рядко. Феликс Фелицис дава на изпилия я късмет и му подсказва кога нещо е удобно да се каже или случи.

Отвара на живата смърт
Отвара, която се приготвя в шести курс в Хогуортс на ниво Т.Р.И.Т.О.Н. Изключително опасна за употреба. Това е вид Сънотворна отвара. Тя причинява силен сън, даже смърт в големи количества. Ясни са ни няколко от съставките: сънотворни зрънца, асфодел в инфузия от пелин, корени от валерян. Повреме на варенето отварата трябва да е синя. Идеалният цвят в средата на праването на отвара е черно. Но отварата най-накрая трябва да придобие светло ливав цвят. Отварата се прави за около един час.

Как да привлечем мъжа на когото сме хвърлили око
1 закачете снимката му на стената
2 Кажете Ти ще ме имаш аз ще те имам

Любовна супа
Супа от мляко мед и ориз
Напишете с лъжицата името на любимия седем пъти в супата
Изяжте супата бавно

Заклинание за влюбване
имате нужда от:
Огледало,червена свещ, седем косъма от любимия и щипка канела
Свещта се поставя пред огледалото и се запалва. Канелата се изгаря в огъня, а също и космите
Произнася се седем пъти името
Върнете се в началото Go down
Монии

Монии


Брой мнения : 135
Join date : 10.01.2012
Местожителство : Старлин

Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 EmptyНед Яну 15 2012, 17:22

Извинявайте,само че Сам..Аз мога ли пак да съм замесник ?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Отвари   Кабинетът по Отвари - Page 3 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Кабинетът по Отвари
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Кабинетът по Вампиризъм
» Кабинетът по Пророкуване
» Кабинетът по ЗСЧИ
» Кабинетът по Вълшбество
» Кабинетът по ГЗСМ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Академия за Магически Същества Старлин! :: Предмети! :: Отвари!-
Идете на: