Академия за Магически Същества Старлин!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Академия за Магически Същества Старлин!

Това е академията за маг.същества!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Кабинетът по Демонизъм

Go down 
+7
trai_trai10
*~*SaNi*~*
Даниела
Heechul's propery .
Алекс Редбърд
Ичо
Съни Уенчестър
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Даниела

Даниела


Брой мнения : 261
Join date : 01.08.2011

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:10

А къде е той?
Върнете се в началото Go down
trai_trai10

trai_trai10


Брой мнения : 27
Join date : 03.08.2011
Age : 27
Местожителство : belene

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:11

тук съм
Върнете се в началото Go down
Съни Уенчестър

Съни Уенчестър


Брой мнения : 363
Join date : 01.08.2011
Age : 27
Местожителство : Остров Чежду, Южна Корея//Варна//

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:12

*влиза* Тя е тук! Пише урока.. имайте малко търпение бе.. ама ха!


Последната промяна е направена от Зара Фантомхайф на Сря Авг 03 2011, 18:12; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Даниела

Даниела


Брой мнения : 261
Join date : 01.08.2011

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:12

/отново стана и отиде до Боби и отново я прегърна/
Върнете се в началото Go down
Choi_Ae_Sook

Choi_Ae_Sook


Брой мнения : 19
Join date : 01.08.2011
Age : 28
Местожителство : Сеул, Южна Корея

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:13

Добър ден на всички. Аз съм учителят ви по демонизъм Е Сук. До 1-2 минути ще напиша една история за падението на Луцифер, историята е много интересна и бъдете малко търпеливи. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ичо




Брой мнения : 1964
Join date : 01.08.2011
Age : 109
Местожителство : НИКЪДЕ

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:13

Зара ти ли си Choi_Ae_Sook
Върнете се в началото Go down
Вълчо

Вълчо


Брой мнения : 721
Join date : 01.08.2011
Age : 29
Местожителство : Starlin

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:13

Тук съм ... Smile
Върнете се в началото Go down
Натали Фейс

Натали Фейс


Брой мнения : 240
Join date : 01.08.2011

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:13

/влиза и се настанява на някакъв чин/ Здравейте приятели! Smile
Върнете се в началото Go down
Ичо




Брой мнения : 1964
Join date : 01.08.2011
Age : 109
Местожителство : НИКЪДЕ

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:14

nati_nati написа:
/влиза и се настанява на някакъв чин/ Здравейте приятели! Smile
Здр
Върнете се в началото Go down
Choi_Ae_Sook

Choi_Ae_Sook


Брой мнения : 19
Join date : 01.08.2011
Age : 28
Местожителство : Сеул, Южна Корея

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:14

- Нека бъде светлина! – каза Той.
Волята Му беше закон за мен. Аз бях първото творение, неповторимият! Аз бях Луцифер – Носителят на светлината!
Затворих очи, разкъсах гърдите си и дадох на света първия лъч… надеждата… Дадох част от себе си…
Болката беше непоносима, но факта, че изпълнявам Божията воля за мен бе достатъчна награда.
С мъка отворих очи и вдигнах ръце, търсейки Създателя. В този миг видях, че бялата ми кожа беше потъмняла,
че златистите отенъци ги няма. Бях станал тъмен.
- Моля те, Господи, върни ми красотата! Върни великолепието и светлината в мен!
- Не мога…
Избягваше погледа ми, обзет от чувство за вина.
- Но защо, Господи ? Защо ме наказваш ? Нима не бях твоя любимец ? С какво се провиних ?
- Каузата ти беше предопределена. Ти си създаден, за да носиш живот. Но всяко нещо се заплаща. Вече не си
Първият, а си просто ангел.
- Не можеше ли Ти, Боже, да донесеш светлината във Всемира ?
- Не, защото тогава щях да падна едно ниво надолу, както стана с теб. Щяхме да сме равни…
- Значи Ти, Господи… ме изигра ? – изпищях невярващо.
- Казах ти каква е целта на твоето съществуване – отвърна с равен глас.
- С Михаил ще водите ангелите. Вече с него си равен.
В този момент нещо в мен се пречупи. исках да изкрещя на цялата Вселена за неправдата. Исках да знаят, че
благодарение на мен познават светлината и доброто…
Доброто ? Това ли е отплатата за деянието ми ?
В далечината стоеше Михаил, заобиколен от цялото войнство.
Запътих се към тях.
- Здравейте, братя!
В началото не ме познаха и се зачудиха кое ли е това тъмно създание.
- Здравей, страннико – каза Гавраил.
- Кой си ти ?
- Не ме ли познахте ? Аз съм Луцифер.
- Ти не си Луцифер. Той е блестящ и неповторим, а ти си тъмна сянка – добави и отвърна поглед.
Останалите ангели последваха примера му.
Михаил постоя още миг, вторачил погледа си в мен, после и той извърна глава.
Не можех да повярвам. Тези, които до вчера ме гледаха с възхищение, сега се срамуваха от мен. И кой беше
виновен за всичко ? Бог!
Сърцето ми се изпълни с непознато чувство, сякаш тъмнината от тялото ми се пропи в него…
- Братя, до сега познавахте само доброто и нямаше как да го различите, защото не знаехте какво е зло. Аз
донесох светлината на света, аз ще върна мрака! Както виждате Бог не е всемогъщ, след като не успя да
възстанови първоначалния ми образ. Ще поставя престола си редом до неговия И не се ще покланям никога отново!
На никого!
- Питахте ме кой съм ? Да, вече не съм Луцифер. От сега нататък името ми е Satanas и който вярва в думите ми,
нека ме последва.
Ангелите гледаха учудени, а аз разперих крила и напуснах Рая завинаги…
Върнете се в началото Go down
Съни Уенчестър

Съни Уенчестър


Брой мнения : 363
Join date : 01.08.2011
Age : 27
Местожителство : Остров Чежду, Южна Корея//Варна//

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:14

ИЧО ИСКАШ ДА ТЕ ПРЕБИЯ ЛИ?!?!?! =.= НЕ СЪМ АЗ ЧОЙ Е СУУК!!!! ВИЖ НА СТР. 2 ПОСЛЕДНОТО МНЕНИЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
Ичо




Брой мнения : 1964
Join date : 01.08.2011
Age : 109
Местожителство : НИКЪДЕ

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:15

[quote="Зара Фантомхайф"]ИЧО ИСКАШ ДА ТЕ ПРЕБИЯ ЛИ?!?!?! =.= НЕ СЪМ АЗ ЧОЙ Е СУУК!!!! ВИЖ НА СТР. 2 ПОСЛЕДНОТО МНЕНИЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote
неееееее пощади ме Very Happy добре сори
Върнете се в началото Go down
Съни Уенчестър

Съни Уенчестър


Брой мнения : 363
Join date : 01.08.2011
Age : 27
Местожителство : Остров Чежду, Южна Корея//Варна//

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:16

*Зара слушаше с интерес урока* Доста интересен урок! *тя се ухили*
Върнете се в началото Go down
Вълчо

Вълчо


Брой мнения : 721
Join date : 01.08.2011
Age : 29
Местожителство : Starlin

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:18

Това ли беше урока ?!? Shocked
Върнете се в началото Go down
Choi_Ae_Sook

Choi_Ae_Sook


Брой мнения : 19
Join date : 01.08.2011
Age : 28
Местожителство : Сеул, Южна Корея

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:18

Луцифер е дума от латински произход, Lucifer, която буквално означава „носител на светлина“, „свет(л)оносец“ и от своя страна е превод от гръцката дума Εωσφόρος или Φώσφορος със същото значение.

В Латинска версия на Библията
Когато превежда библията от гръцки на латински език, свети Йероним превежда „Фосфорос“ като „Луцифер“. В Новия завет:

2 Петрово 1:19 "И [така], пророческото слово повече се потвърждава за нас; и вие добре правите, че внимавате на него, като на светило, което свети в тъмно място, догде се зазори, и зорницата („Светият дух“) изгрее в сърцата ви."

В християнската демонология съществува демон на име ЙЕЗАВЕЛ, чието призвание е да отнема този Дух от хората и да ги обръща в служба на Сатана.Нейната цел е да убива Божиите пророци.(Виж книга Царства) Затова и чрез лъжепророчества тя учи на гордост и измама и в някои преводи под наместо "зорница" е написано „Луцифер“, което би могло да създаде проблеми в тълкуванието.

В християнската традиция
В Евангелието на Лука (10,18) и Откровението на Йоан (12,9) Луцифер е синоним на Сатаната. В раннохристиянските апокрифи (Втора книга на Енох, Евангелие на Вартоломей и др.) историята на „падналия ангел“ се описва пространно. Там той е един от най-висшите и близко до Божествения трон стоящ ангел. Бог искал всички ангели да се поклонят на хората. Но Луцифер се обидил от това, че Бог е създал човека по негово подобие и иска да се поклони на тях и защото хората говорили срещу самия Бог. Луцифер въстанал срещу него и бил пратен в бездната. Нарича се затова „паднал от небесните селения ангел“, превръщайки се в архетип на злото и враг на Бога. Понякога в славянските апокрифни преписи Луцифер се нарича "Аполлион" - името идва от езическия бог на светлината Аполон.
Падналият ангел (Фосфорос, Еосфорос или Луцифер) се описва и в гръцките и български зографски ерминии и съответно се изобразява в православната живопис като тъмен демон-ангел, потъпкан от архангелите: стенопис в манастира Дионисиу на Атон от 1603 г., където падналият ангел Луцифер е подписан „Εωσφόρος“. Луцифер е един от Четиримата Крале на Пъкъла, заедно със Сатаната, Беллиал и Левиатан. Има дъщеря, известна още като италианската богиня Арадия.
Върнете се в началото Go down
Натали Фейс

Натали Фейс


Брой мнения : 240
Join date : 01.08.2011

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:19

Зара Фантомхайф написа:
*Зара слушаше с интерес урока* Доста интересен урок! *тя се ухили*

Наистина е интересен а сега какво да правим ?
Върнете се в началото Go down
Choi_Ae_Sook

Choi_Ae_Sook


Брой мнения : 19
Join date : 01.08.2011
Age : 28
Местожителство : Сеул, Южна Корея

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:20

Сега и задачата ви.Искам да ми кажете какво разбрахте за Луцифер и да ми преразкажете историята с ВАШИ думи.Имате 15 минути на разположение.
Върнете се в началото Go down
Даниела

Даниела


Брой мнения : 261
Join date : 01.08.2011

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:20

Прекрасна история.
Върнете се в началото Go down
Натали Фейс

Натали Фейс


Брой мнения : 240
Join date : 01.08.2011

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:21

Това изобщо свързано ли е с демонизъмът, учителю? Question
Върнете се в началото Go down
Choi_Ae_Sook

Choi_Ae_Sook


Брой мнения : 19
Join date : 01.08.2011
Age : 28
Местожителство : Сеул, Южна Корея

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:23

Ами според теб Луцифер ангел ли е? Бил е някога, затова и учим историята как е станало.Другият път сигурно ще продължим с Луцифер.
Върнете се в началото Go down
Ичо




Брой мнения : 1964
Join date : 01.08.2011
Age : 109
Местожителство : НИКЪДЕ

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:23

nati_nati написа:
Това изобщо свързано ли е с демонизъмът, учителю? Question
да съгласен съмммммммммммммммм това няма нищо общо
Върнете се в началото Go down
Choi_Ae_Sook

Choi_Ae_Sook


Брой мнения : 19
Join date : 01.08.2011
Age : 28
Местожителство : Сеул, Южна Корея

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:26

Слушайте защо вие не станете учители? Чак в 19:00 ми казаха че аз ще ви водя часа и това беше единственото нещо под ръка, а и Луцифер е един от Четиримата Крале на Пъкъла, които сигурно ще учим. А сега се захващайте с задачата или се махнете просто от часа. Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
Вълчо

Вълчо


Брой мнения : 721
Join date : 01.08.2011
Age : 29
Местожителство : Starlin

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:26

Луцифер е дума от латински произход,която буквално означава „носител на светлина“В Латинска версия на Библията
Когато превежда библията от гръцки на латински език, свети Йероним превежда „Фосфорос“ като „Луцифер“Затова и чрез лъжепророчества тя учи на гордост и измама и в някои преводи под наместо "зорница" е написано „Луцифер“, което би могло да създаде проблеми в тълкуванието.В християнската демонология съществува демон на име ЙЕЗАВЕЛ, чието призвание е да отнема този Дух от хората и да ги обръща в служба на Сатана.Нейната цел е да убива Божиите пророци.Бог искал всички ангели да се поклонят на хората. Но Луцифер се обидил от това, че Бог е създал човека по негово подобие и иска да се поклони на тях и защото хората говорили срещу самия Бог. Луцифер въстанал срещу него и бил пратен в бездната. Нарича се затова „паднал от небесните селения ангел“, превръщайки се в архетип на злото и враг на Бога. Аре чао ... Laughing
Върнете се в началото Go down
Choi_Ae_Sook

Choi_Ae_Sook


Брой мнения : 19
Join date : 01.08.2011
Age : 28
Местожителство : Сеул, Южна Корея

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:31

Някой друг смята ли да предаде нещо ? Neutral Имате само още 5 минути.
Върнете се в началото Go down
*~*SaNi*~*

*~*SaNi*~*


Брой мнения : 53
Join date : 01.08.2011
Age : 26
Местожителство : ~*~Starlin~*~

Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 EmptyСря Авг 03 2011, 18:32

Луцифер е дума от латински произход,която означава „носител на светлина“В Латинска версия на Библията
Когато превежда библията от гръцки на латински език,„Фосфорос“ като „Луцифер“Затова и чрез лъжепророчества тя учи на гордост и измама и в някои преводи под наместо "зорница" е написано „Луцифер“, което би могло да създаде проблеми в тълкуванието.В християнската демонология съществува демон на име ЙЕЗАВЕЛ, чието призвание е да отнема този Дух от хората и да ги обръща в служба на Сатана.Нейната цел е да убива Божиите пророци.Бог искал всички ангели да се поклонят на хората. Но Луцифер се обидил от това, че Бог е създал човека по негово подобие и иска да се поклони на тях и защото хората говорили срещу самия Бог. Луцифер въстанал срещу него и бил пратен в бездната. Нарича се затова „паднал от небесните селения ангел“, превръщайки се в архетип на злото и враг на Бога.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кабинетът по Демонизъм   Кабинетът по Демонизъм - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Кабинетът по Демонизъм
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Кабинетът по Трансфигурация
» Кабинетът по Отвари
» Кабинетът по Вампиризъм
» Кабинетът по Пророкуване
» Кабинетът по ЗСЧИ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Академия за Магически Същества Старлин! :: Предмети! :: Демонизъм!-
Идете на: